SRI SRI RAMKRISHNA SARANAM

18-12-2011 to 08-01-201

Final Result

GROUP-D- ELOCUTION COMPETETITION:ENGLISH
SL.NO NAME POSITION CLASS&SECTION Name of the School
1 Susmita Chakraborty 1st SAPS
2 Rajeshwari 2nd IX/A do
3 Aishwarys Ghaekar 3rd IX/B do
4 Puspesh outstanding IX/B do
5 Rounak kumar chaturvedi do X/A Chinmaya Vidylaya
Group-C- Elocution competition(English)
SL NO. Name Position Class&Section School
1 kumari shivam 1st std.Vll-C SAPS
2 Baishaki chakraborty(659) 2nd std.Vl-C do
3 Aritradian 3rd std.V/C ST.Xavier
GROUP C -ELOCUTION COMPTETITION (HINDI)
SL NO. NAME POSITION CLASS&SECTION SCHOOL
1 Nitya bhargav 1st std.Vlll/A SAPS
2 Bineeta Kemari Mayank(650) 2nd std Vll/B do
3 Ujjal Pathak 3rd std. Vll-A do
GROUP-A SIT & DRAW
SL NO NAME POSITION CLASS SCHOOL
1 Shambhavi 1st
2 Mayank 2nd l/B Chinmaya Vidyalaya
3 Harsh 3rd l/D do
4 Samarh Outstanding l/C D.P.S
5 Kausal Kumar do l/B BlV-l/C
GROUP- B
SL NO NAME POSITION CLASS SCHOOL
1 BiNAY Bhattacharya 1st lV/A Chinmaya vidyalaya
2 Tanmaya Sharma 2nd MGM HSS
3 Jyotimayee Kar 3rd lll/A Chinmaya vidyalaya
4 Siddhi Vinayak Outstanding ll/C KAIRALI SPRIN
5 Bharti singh do lll/G GGPS
GROUP-C SIT AND DRAW
SLNO NAME POSITION CLASS SCHOOL
1 Megha 1st Vll/A BIV lll/A
2 Swati 2nd Vll/B Crescent Public School
3 Manisha kumari 3rd Vl/C GGPS
4 Aarati Kumari Outstanding lll/A Chinmaya Vidyalaya
5 Niharika do lll/B do
GROUP-D
SLNO NAME POSITION CLASS SCHOOL
1 Aditi 1st X/C Chinmaya Vidyalaya
2 Swarnadip Hazara 2nd X P.A.S
3 Shekh Abdullah Ayubi 3rd Xl/C GGPS
GROUP- A GEETA CHANTING
SLNO NAME POSITITON CLASS SCHOOL
1 Annesha Cho 1st
2 Harshita Singh 2nd l/A Chinmaya vidyalaya
3 Shaswat Tiwari 3rd l/C do
4 Shira Mishra outstanding l/D do
5 Shambhavi do l/A do
GROUP B- GEETA CHANTING
SL NO NAME POSTIITON CLASS SCHOOL
1 SWETA BOSE 1st lV/B chinmaya Vidyalaya
2 Sampurna Roy 2nd lll do
3 annesh chottopadhya 3rd ll/C do
4 Mayank singh Do outstanding lV/A do
5 Sonalika Bhattachraya do lV/B do
GROUP-C -1 GEETA CHANTING
SLNO NAME POSITION CLASS SCHOOL
1 SHREYA SHINGH 1ST Vl/C Chinmaya vidyalaya
2 RINKU KUMARI 2ND Vlll/C SAPS
3 ABHISHEK ASH 3RD Vlll/C Chinmaya vidyalaya
GROUP C-ll
SLNO NAME POSITION CLASS SCHOOL
1 SHRYEYA SINGH 1ST Vl/C CHINMAYA VIDYALAYA
2 NITYA BHARGAV 2ND Vlll/A SAPS
3 ANKIT KU AGRAWAL 3RD V/C CHINMAYA VIDYALAYA
GROUP D GEETA CHANTING
SLNO NAME POSTIITON CLASS SCHOOL
1 A PREMA 1ST X/B
2 SUCHI PRIYADARSANI 2ND X/B
3 SUKANYA ROY 3RD Xl/A
4 AISHWARYA OUTSTANDING  
5 SHUSHANGI DO lV

                                                                                                               

QUICK LINKS


Site Hits

Copyright © 2011 Shree Sitara | Developed by CDIT Infotech Pvt. Ltd.